Liposuctionla ne kadar yağ alınabilir?

Liposuction esnasında ne kadar yağ anılacağı kişinin yaşına ve sağlık durumuna göre belirlenmektedir. Karın bölgesinden 2-3, belden 3, kalçadan 4 litreye kadar yağ alınabilmektedir. İşlem esnasında kişinin kaybettiği sıvı, damar yolundan takviye edilmelidir. Küçük yağ alım işlemlerinde hasta aynı gün taburcu edilebilirken, fazla yağ alımı yapıldığında hasta bir gece hastanede kalmalı, sıvı alımı damar yolu ve ağız aracılığıyla mutlaka desteklenmelidir.

Liposuction hangi bölgelere uygulanır?

Liposuction; karın, bel, sırt, kalça, uyluk, diz iç yanı, bacak arkası, çene altı, yanaklar, boyun, kol üst iç yanı, ayak bilekleri, göğüs gibi diyet ve egzersize cevap vermeyen yağ depolarına uygulanmaktadır. Bu bölgelerdeki yağ birikimleri, vakumla çekilerek alınmaktadır. Ayrıca karın germe, meme küçültme gibi diğer kontur düzeltme ameliyatlarında tamamlayıcı işlem olarak kullanılabilmektedir.

Liposuction işlemi sonrasında iz kalır mı?

Liposuction işlemi için açılan delikler genellikle 2-4 mm arasındadır. İşlem sonrası geriye kalan izler göz ardı edilebilecek niteliktedir.

Göz estetiği sonrası görülen yan etkiler nelerdir?

Göz kapağına yapılan cerrahi müdahaleler sonrasında ilk iki hafta bir miktar morluk ve ödem yaşanabilmektedir. Bunun yanında yaşanabilecek ağrı gibi sıkıntılar, ilaçlarla engellenebilmektedir. Müdahale sonrasında ortaya çıkan ışığa karşı hassasiyet ve göz yaşarması gibi etkiler bir süre devam edebilmektedir. İşlem sonrasında ilk 2-3 hafta güç ve efor gerektiren fiziksel aktivitelerden kaçınılması bu etkileri azaltmaktadır.

Rinoplasti/burun estetiği tedavisi kimlere uygulanır?

Burun şekli ile ilgili sorunu olan ve 18 yaşını tamamlamış kişilere uygulanabilmektedir.

Burun estetiği ameliyatından sonra nelere dikkat edilmelidir?

Burun estetiği ameliyatlarından hemen sonra hasta, anesteziye bağlı olarak bulantı yaşayabilmektedir. Ayrıca hasta bir miktar ağrı hissedebilmektedir. Bu durumlar ilaçla kontrol altına alınabilmektedir. İşlem sonrasında burun ucuna yerleştirilecek bir gazlı bezle, oluşabilecek hafif miktardaki sızıntılar engellenebilir. Ameliyattan sonraki ilk gün hastanın kalp seviyesinden yukarıda, sırt üstü pozisyonda yatması sağlanmalıdır. Bu durum özellikle yan ve yüz üstü uyuma alışkanlığı olan kişilerde rahatsızlık yaratsa da operasyonun başarısı için önemlidir.

Operasyondan üç saat sonra hasta sulu gıdaları ağızdan alabilecek duruma gelmektedir. Hasta, kendine geldikten ve genel durumunun iyi olduğu anlaşıldıktan sonra ağrı kesici, antibiyotik ve burun damlası reçete edilerek taburcu edilebilir. Eğer burna tampon yerleştirilmişse, antibiyotikli bir göz pomadı ile burnun günde 1-2 defa temizlenmesi tavsiye edilir. Ameliyat sırasında kemik yapısına müdahale edildiyse, burnun üzerine alçı yerleştirilmektedir. Bu atel bir hafta sonra alınmakta, yerine kısa süreli bir bant uygulanmaktadır. Bu bantlar yaklaşık bir hafta boyunca çıkartılmamalıdır. Burun estetiği ameliyatı sonrasında özellikle açık renk tenli hastalarda gözaltı ve yanak bölgesinde şişlik ve morluklar oluşabilmektedir. Bunlar, kullanılan kremlerle 3-7 gün içerisinde kaybolmaktadır. Şişlik ve morlukların miktarı ve iyileşme süreci hastadan hastaya değişmektedir.

Kepçe kulak ameliyatı sonrasında iyileşme süreci nasıl ilerler?

Hasta, operasyondan sonra aynı gün içinde taburcu edilmektedir. Ameliyattan sonraki gün pansuman için tekrar muayeneye gidilmesi gerekmektedir. Kulaktaki sargılar çıkarıldıktan sonra hasta, 1 hafta boyunca saç bandı takmalıdır. Takılacak bant ne çok sıkı ne de çok gevşek olmalıdır. Ameliyattan sonraki ilk gün yaşanabilecek ağrı ve sızlamalar doğaldır. Bu etkileri geçirmek için doktorun yazacağı ağrı kesiciler kullanılmalıdır.

Göğüs küçültme ameliyatı sonrasında emzirmek mümkün mü?

Göğüs küçültme operasyonları sırasında kullanılan tekniklerle meme bezinin ve onun meme başıyla bağlantısının korunması mümkün olmaktadır. Fakat aşırı büyük memelerde, yeterli küçülme sağlayabilmek için emzirme fonksiyonu hastanın bilgisi dahilinde feda edilebilir.

Meme büyütmede kullanılan protez büyüklüğüne nasıl karar verilir?

Meme büyütme operasyonlarında, kişinin istediği büyüklükte ve vücuduyla uyumlu meme boyutlarına ulaşılabilmektedir. Fakat boy-kilo oranı, göğüs kafesinin genişliği, derinin kalınlığı ya da inceliği ve mevcut meme dokusunun büyüklüğü gibi etmenler ulaşılabilecek büyüklüğü etkileyebilmektedir. Hekim ve hasta bu parametreler ışığında en uygun protez seçimini birlikte yapabilirler.

Jinekomasti operasyonunda göğüste ne tarz bir iz kalmaktadır?

Kesisiz jinekomasti operasyonlarında, ince mikro kanüllerle yağ çekimi yapıldığı için noktasal boyutlarda bir iz oluşabilmektedir. Bu iz göz ardı edilebilecek kadar küçüktür.

Jinekomasti operasyonundan sonra ağrı hissedilir mi?

Jinekomasti sonrasında genellikle hiç ağrı hissedilmemektedir. Oluşabilecek minimal boyuttaki ağrılar, ağrı kesiciler kullanılarak kolayca giderilebilmektedir.

Jinekomasti operasyonu öncesinde ne gibi hazırlıklar yapılmalıdır?

Jinekomasti operasyonu öncesinde doktor tarafından önerilecek bazı ilaç ve bitkisel takviyelerin kullanılması gerekmektedir. Operasyon öncesinde göğüs bölgenizi hapseden sıkı kıyafetler yerine daha rahat ve önden düğmeli kıyafetler tercih edilmelidir.

Karın estetiğinden sonra hamile kalınabilir mi?

Karın estetiği hamile kalmaya engel olmayan bir işlemdir. Kişi hamilelik sırasında da herhangi bir sıkıntı yaşamamaktadır. Ancak doğumdan sonra karın bölgesinde bir miktar gevşeme gözlemlenebilmektedir.

Doğum sonrasında ne zaman karın germe ameliyatı olunabilir?

Karın gerdirme ameliyatında ideal zaman, doğumdan bir yıl sonrasıdır. Bu süreçte hem anne verebileceği kiloları vermiş hem de sarkık ve çatlakların derecesi tam olarak ortaya çıkmış olmaktadır. Karın gerdirme operasyonu, daha sonra yaşanabilecek hamileliklerde bir problem teşkil etmez. Ancak yakın tarihte bir gebelik daha planlanıyorsa, yeni bir hamilelikte yeni deformasyonlar oluşacağından bu ameliyat ertelenmelidir.

Popo estetiğinde iyileşme süreci nasıldır?

Popo bölgesine gerçekleştirilecek estetik operasyonlar, kişinin hastanede yatmasını gerektirmemektedir. Ameliyat sonrasında özel bir korse 3-6 hafta süreyle kullanılmalıdır. İyileşme süreci ameliyatın çapına göre 2-10 gün arasında sürmektedir. Şişliklerin inmesi ve kalçaların tamamen biçim alması 3-6 ay içinde tamamlanmaktadır. Popoya yapılacak protez operasyonlarından sonra hasta, oturup kalkarken dikkat etmelidir.

Fraksiyonel karbondioksit (CO2) lazer tedavisinin yan etkileri nelerdir? 

Diğer lazer tedavilerde görülen geçici veya kalıcı lekelenme, renk açılma alanları, herpes enfeksiyon atağı, yara izi ve akne atağı gibi yan etkiler, fraksiyonel lazer uygulamalarında da görülebilmektedir. Ancak yan etkilerin görülme oranı, diğer uygulamalara göre oldukça düşük seviyede kalmaktadır.

Altın iğne uygulamasının avantajları nelerdir?

Altın iğne uygulamasından sonra ciltte herhangi bir pullanma, soyulma ve kabuklanma görülmemektedir. Uygulama ilk seanstan itibaren gözle görülür sonuçlar vermekte, uzun süre kullanılabilmektedir. Tüm cilt tiplerine ve renklerine uygundur. Yaz, kış uygulanabilmektedir. Kişi tedavi sonrasında zaman kaybetmeden günlük yaşantısına dönebilmektedir.

Dermapende tedavi süreci nasıl ilerlemektedir?

Dermapen cilt yenileme tedavisi, diğer uygulamalara göre çok kısa sürede gözle görülür etkiler göstermektedir. Uygulama yaklaşık olarak 1 ila 3 saat arasında sürmektedir. Dermapen uygulanan cilt bölgesinde doku gelişimi hızlı bir şekilde başlar ve kısa sürede tamamlanır. Her cilt tipine uygulanabilmektedir. Tedavi sonrasındaki iyileşme süreci çok kısadır.

Örümcek ağı estetiğinin etkisi ne kadar sürer? 

Örümcek ağı estetiğinde etki ilk ay sonunda ortaya çıkmaktadır. Uygulamanın etkileri ikinci ay artmaktadır. Bir yıl içinde artarak devam eden sonuçlar, en az 2 yıl sürmektedir. Uygulama, etkisi geçtikten sonra tekrar edilebilmektedir.

Kök hücre tedavisinin etkisi ne kadar sürer?

Kök hücre tedavisinde ilk etkiler 2. enjeksiyondan sonra görülmeye başlamaktadır. Bazı hastalarda etkiler ilk enjeksiyondan sonra da gözlemlenebilir. Etkisi dereceli olarak 12 aya kadar artmaktadır. Bu olumlu etkiler 4-5 yıla kadar gözlemlenebilmektedir.

Mezoterapinin uygulama sıklığı ne olmalıdır?

Haftada bir kez yapılmakla birlikte toplam 5 seans genellikle yeterli olmaktadır. 6 ayda bir  uygulanan tek seansla kalıcılık sabitlenmektedir.

Mezoterapi uygulaması sonrasında nelere dikkat edilmelidir?

Bu işlemde de diğer uygulamalarda olduğu gibi cildi korumak ve tahriş etmemek önemlidir. Seanslardan sonra güneş koruyucu kremler kullanmak ve uygulama alanını 3 gün  boyunca sadece sıcak su ile yıkamamak önem arz etmektedir.

Botoks ne zaman etki eder?

Duruma göre değişkenlik gösterebilmekle beraber işlemden sonraki 2 gün içerisinde ilk etkiler görülmeye başlanmaktadır. Uygulamanın oturması ve tam etkinin görülmesi ortalama 1 hafta kadar sürmektedir.

Işık dolgusu ne kadar süre sonra etkisini kaybeder?

Bu operasyonda hyaluronik asit kullanıldığı için uzun zaman etkisini devam ettirmektedir. Göz altı ışık dolgusu hyaluronik asit ile yapıldığından en az 1,5 yıl etkisini sürdürmektedir. Kişisel ve çevresel faktörlere bağlı etki süresi değişkenlik gösterebilmektedir. 

PRP tedavisi sonrası kişi sosyal hayatına ne zaman dönebilir?

PRP tedavisi öğle arası prosedürü olarak nitelendirilen uygulamalardandır. PRP uygulaması sonrası kişi hemen normal hayata dönebilmektedir.

Kırışıklık tedavisi kaç seans sürer?

Bu işlemde seans sayısı ciltteki problem veya problemlerin derinliğine, tipine, hastanın cinsiyet ve yaşına göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle de seans bilgisi için öncelikle doktor muayenesi gerekmektedir. 

Lazerle leke tedavisi sonucunda lekeler tamamen kaybolur mu?

Pek çok leke tipi, leke tedavisi ile tamamen kaybolabilmekte veya oldukça azalarak belli belirsiz bir iz haline dönüşmektedir. Bu durumlarda hafif bir makyaj mükemmel bir kapatıcı olarak karşımıza çıkmaktadır. Genel olarak hastalar daha öncesinden makyajsız dışarı çıkamadıklarını belirtirken uygulama sonrasında artık makyaja ihtiyaçları kalmadığını ifade etmektedir.

FUE saç ekimi sonrasında havuz, deniz veya saunaya girebilir miyim?

Saç ekimi işleminden 10 gün sonra deniz, havuz ya da saunaya girilmesi uygundur.

FUE saç ekimi işlemi sonrasında normal hayatıma ne kadar sürede dönebilirim?

İşlem sonrasında ekim yapılan bölgede hafif kızarıklar ve ince kabuklanmalar oluşmaktadır. Kızarık görüntünün geçmesi yaklaşık 7-10 gün sürmektedir. Saç ektirdiğinizi gizlemek istemiyorsanız ve kızarık görüntüden rahatsızlık duymuyorsanız operasyonun hemen ertesi günü gündelik yaşamınıza dönmeniz mümkündür.

FUE saç ekimi sonrası yeni saçlarım ilk ne zaman çıkmaya başlar?

Ekim yapılan saçlar operasyondan sonraki altıncı haftada dökülmeye başlamaktadır. Dökülmenin normal ve geçici bir süreç olduğu unutulmamalıdır. Ekilen saçlar ilk üç ay içerisinde çıkmaya başlamaktadır.

Saç ekimi sonuçları kalıcı olan bir işlem midir?

Saç ekimi sonuçları kalıcı olan bir operasyondur. Ekilen saçlar ömür boyu transfer edildikleri bölgede kalmaya devam etmektedir. 

Saç ekimi işleminde en iyi teknik hangisidir?

Saç ekim işlemlerinde en yaygın kullanılan teknik FUE saç ekim tekniğidir. FUE tekniği ile doğal ve estetik görünümlü sonuçlar elde etmek mümkündür. FUE tekniğinin kullanıldığı operasyonlarda iyileşme dönemi de daha konforlu geçmektedir.

Saç ekiminde (saç nakli) kullanılacak saç kökleri nasıl elde edilir?

FUE saç ekim tekniğinde saç kökleri başın arka kısmından mikro cerrahi teknik ile anatomik bütünlüğü korunarak alınmaktadır. Fut saç ekimi yönteminde ise kökler iki kulak arası saçlı dokudan dar bir şerit şeklinde çıkarılarak elde edilmektedir.

Saç ekimi sonrasında ağrı olur mu?

Saç ekimi işlemi sonrasında genellikle ağrı oluşmamaktadır. Hassasiyete bağlı ağrılar oluşması durumunda hafif bir ağrı kesici kullanmanız uygun olacaktır.

Kimler saç ekimi işlemine uygundur?

Başın arka kısmında yeterli sayıda ve kalitede kök olan ve genel sağlık durumu iyi olan herkes saç ekimi işlemi için uygun bulunmaktadır.

Saç ekimi sonrası sonuç doğal olacak mı? Saç ekiminde doğallık nasıl sağlanır?

Ekim için kullanılacak saç köklerinin boyutları, belirlenen saç çizgisi ve seçilen saç ekim tekniği doğal görünen saç ekiminin belirleyicileridir. Saç ekim işleminin başarı ile sonuçlanması için uygulamanın bir uzman tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Kaş ekiminin alternatifi var mıdır?

Seyrelmiş ya da dökülmüş kaşları kozmetikler ya da ilaç tedavileri ile yeniden çıkartmak mümkün değildir. Bu nedenle kaş ekimi işlemi dışında kalıcı bir uygulama bulunmamaktadır.

Kaş ekiminde yapılacak kaşın şekline nasıl karar verilir?

Plastik cerrahi uzmanı hastasının görüşünü alarak kişinin ihtiyacına uygun bir şekil belirlemektedir. Kaş ekimi işlemi belirlenen şekle sadık kalınarak yapılmaktadır.

Kaş ekiminde nelere dikkat edilmelidir?

Kaş kılları saçlardan oldukça farklıdır. Bu nedenle kaş ekiminde saç ekimine göre çok daha fazla titizlik gösterilmesi gerekmektedir. Ekimi gerçekleştirecek kişinin yetkin ve deneyimli bir plastik cerrah olmasına dikkat edilmelidir.

Sakal, bıyık ekimi kimlere yapılabilir?

Sakal ekimi hiç sakalı çıkmayanlara yapılabildiği gibi sakal ve bıyık bölgesinde yer yer eksiklikleri ya da dağınık sakalları olan erkeklere uygulanmaktadır. İşlem, yüz bölgesinde oluşan deformasyonların yok edilmesi için de kullanılmaktadır.

Biz Sizi Arayalım