Erkeklerde estetik algısı sakal ve bıyığın varlığıyla doğrudan ilişkili olup en az saçlar kadar önemli bir yer tutmaktadır. Erkeklerde sakal ve bıyık kaybı çeşitli nedenlerle ortaya çıkmaktadır. Genel olarak kalıtımsal nedenler ağır basarken lazer epilasyon ve geçirilen cerrahi girişimler, yanıklar, kazalar, bazı otoimmün hastalıklar ve testesteron (erkeklik hormonu) düşüklüklerinde de sakal ve bıyık kaybı ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle bir hastalığın belirtileri fark edildiğinde testesteron hormon seviyeleri mutlaka kontrol edilmelidir. Saç kaybında olduğu gibi tedavi yöntemini kozmetik ürünlerinde veya medikal tedavilerde aramak sonuç getirmemektedir. Sakal ve bıyık eksikliği için en sağlıklı ve kalıcı çözüm ekim yöntemidir.

FUE tekniği ile sakal, bıyık ve favori ekimi işleminde ense ve kulak üzeri bölgeden saç alınmakta, alınan saçlar sakal, bıyık ve favorinin eksik veya seyrek olduğu bölgelere transfer edilmektedir. Çeşitli sebeplerle dökülen veya kaybedilen sakal, bıyık ve favorilerin yerine saç ilave edilmekte böylece daha gür bir görünüm kazanılmaktadır. Doğal bir görünüm için özellikle tekli ve ince saçlar seçilerek özenle yerleştirilmektedir. Uygulama sonrasında  saç, sakal ve favori birbiriyle uyumlu olup uzadıkça bir bütün halinde görünmektedir. Sakal, bıyık ve favori ekimlerinde lokal anestezi uygulanmakta olup ağrı ve şişlik gibi etkiler görülmemektedir.

Operasyon, dikkatli ve profesyonel bir ekip tarafından yapılmaktadır. Ekim yapıldıktan sonraki 1 haftalık dönemde mimik hareketlerine dikkat etmek, yemek yerken yüzü çok oynatmamak gerekmektedir. İlk birkaç gün sıvı gıdaların ve püre halinde hazırlanan besinlerin tüketilmesi önerilmektedir.

Biz Sizi Arayalım