İnsan yüzü bir bütündür ve bu bütünün tamamlayıcısı olan her parçanın ayrı bir fonksiyonu bulunmaktadır. Bunlardan sadece birisinin bile işlevini yerine getirememesi veya eksikliği bireyin kötü hissetmesine ve öz güven kaybı yaşamasına neden olmaktadır. Özellikle yüz ifadesinin bel kemiğini oluşturan kaşlar, yüz için olmazsa olmaz parçalardan bir tanesidir. Kaşların bireyin duygu ve düşüncelerini yansıtan mimiklerde büyük bir etkisi bulunmaktadır.

Tüketilen hormonlu ve sağlıksız gıdalar, çevresel faktörler, makyaj esnasında kullanılan kalitesiz malzemeler kaşlarda dökülmeye neden olabilmektedir. Neyse ki modern teknoloji ve sürekli gelişen tıbbi yöntemlerle kaş eksiliği artık eskisi kadar bireylerin psikolojisini ve sosyal yaşantısını etkilememektedir. Kaş ekimi günümüzde birçok kadının tercih ettiği bir estetik yöntemidir. Bu uygulamayı en doğru şekilde ve zarar görmeden yaptırmak isteyenler uzmanlarla iletişime geçerek sahip olmak isteği kaş görünümüne kısa sürede ulaşabilmektedir.

Kaş ekimi uygulaması kalıcı sonuç vermekle birlikte tekrar aynı problemi yaşama ihtimalinizi sıfıra indirmektedir. Kaş ekimi ile yeni kökler oluşturularak azalan bölgelerde tekrar kaş çıkması sağlanmaktadır.

Kaş ekimi operasyonu FUE tekniği ile gerçekleştirilmektedir. Dökülen kaşlar için ense bölgesinden gerekli olan greftler tek tek saç ekim robotu ya da mikromotor ile alınır. Alınan saç köklerinin yerleştirileceği kaş bölgesi lokal anestezik ilaçlarla uyuşturulur. Kaş ekimi yapılacak olan bölgeye lateral slit ile mikro kanallar açılır. Açılan kanallara alanında uzman doktor ve sağlık personeli müdahale ederek tek tek ekim işlemini gerçekleştirir.

Özellikle kaşların alınarak çok inceltilmesi sonucu oluşan şekil bozuklukları da çok kısa sürede travmasız ve acısız bir şekilde düzeltilmektedir.

Biz Sizi Arayalım