“Foliküler Ünite Transplantasyonu”nun kısaltması olan FUT, ileri teknolojiyle desteklenerek her geçen gün gelişme gösteren saç ekim tekniğidir. Dünya çapında kullanılmaktadır.

FUE saç ekiminde, gerekli miktarda saç kökünün elde edilebilmesi için işlem öncesinde saç yoğunluğu sayılır ve ölçülür. FUT yönteminin, FUE yönteminden en önemli farkı saçın deriden alınış yöntemidir. FUT yönteminde saç kökü bulunan deri parçası cerrahi bir işlemle alınır. Sonrasında tekli ve ikili saç köklerine ayrılır ve uygulama yapılacak bölgeye aktarılır. FUT saç ekimi işlemi ortalama 5 saat sürmektedir. Saç köklerinin cerrahi işlemle toplu halde alınması sayesinde diğer yöntemlere göre daha kısa sürmektedir. İşlemin mikroskop camı altında gerçekleştirilmesi, saç köklerine zarar gelmesini engeller.

İşlem sonrasında alınan kısım özel ipliklerle kapatılır ve dikişler 15 gün sonra alınır. Cerrahi bir operasyon olduğu için ensede 2 hafta kadar hissizlik yaşanabilir. FUT yöntemiyle alınan saç köklerinin %90’ı kullanılabilmektedir. FUT saç ekimi, altı ay arayla yeniden uygulanabilmektedir. İşlem sırasında oluşabilecek izler, saçınızı çok kısa kestirmediğiniz sürece hiçbir şekilde belli olmamaktadır. Yöntemin en önemli artısı, saçın doğal yapısını ve bütünlüğünü bozmadığı için elde edilen sonucun diğer yöntemlere göre çok daha doğal olmasıdır.

FUT saç ekimi 22 yaşından büyük, operasyonun gerçekleştirileceği bölgede yeterli saç kökü bulunan ve genel sağlık durumu iyi olan herkese uygulanabilir.

Biz Sizi Arayalım