Saç dökülmesi; genetik faktörler, ilaçlar, çeşitli hastalıklar, beslenme bozuklukları, yaş gibi faktörlere bağlı olarak başlayan ve özellikle erkekler arasında git gide yaygınlaşan ciddi bir sorundur. Psikolojik rahatsızlıklara ve güvensizliğe neden olur. Son yıllarda popülaritesi artan FUE saç ekim tekniği, hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilen başarı oranı oldukça yüksek bir yöntemdir.

FUE saç ekimi tedavisinde, köklerin ekileceği kısımlar işlem için hazırlandıktan sonra uygun olan saç kökleri tek tek toplanır. Bu işlem FUE motoru aracılığıyla 1 mm’den küçük kesi uçlarıyla gerçekleştirilir. Alınan her bir kök 2-3 saç hücresi içermektedir. Hasta tek bir nakilde alınan köklerle 10.000-12.000 kadar saç teline kavuşabilir.

FUE saç ekimi sırasında kökler, blok olarak değil tek tek alındıkları için hiçbir zarar görmez. Açılan delikler, bölgedeki saç yoğunluğuna dikkat edilerek açılır. Doğru yerde doğru büyüklük ve derinlikte açılmış delikler, nakledilen saçların çıkma oranını etkiler. FUE saç ekimi sırasında doğallığın yakalanması için saç çizgisi doğru belirlenmiş olmalıdır. Alın bölgesi ve saçların başladığı bölge, çeşitli hesaplamalar yapılarak belirlenir ve işlem buna göre uygulanır. Uygulama sonrası 6-8 ay içerisinde saçlar uzar ve gürleşir. Tedavinin sonucunu tam olarak gözleyebilmek için 1-1,5 yıl aralığında beklemek gereklidir.

FUE saç ekimi, yalnızca kök hücreler kullanılarak yapıldığı için deriye hiçbir zarar vermez. Kesik ya da dikiş izi bırakmaz. Tedavi sırasında açılan delikler 1 mm’den küçüktür ve işlemden birkaç gün sonra iyileşerek düzelir. Operasyon sürecinin hafif ve ağrısız geçmesi, iyileşmenin kısa sürmesi bu tekniği öne çıkaran nedenlerdir.

Biz Sizi Arayalım