Mezoterapi, selülit ve cilt gençleştirme tedavilerinde en popüler yöntemlerden biridir. Bölgesel yağlanmalar, saç dökülmeleri, vücutta oluşan çatlaklar ve yara izleri de bu yöntemle ortadan kaldırılabilmektedir. İşlem bağışıklık sistemini harekete geçirerek uygulama bölgesindeki kan akışını hızlandırmaktadır. Bu sayede bölgedeki doku beslenmesi artmakta ve bölge gençleşmeye başlamaktadır.

Mezoterapi; A, C, E vitaminlerinin çeşitli mineral ve aminoasitlerle karıştırılmasıyla elde edilen özel ilacın, mikro iğneler kullanılarak küçük miktarlarda derinin orta tabakasına enjekte edilmesiyle uygulanır. Uygulanan karışımın yalnızca sorunlu bölgeye küçük miktarlarda uygulanması, yan etki oluşması ihtimalini minimuma indirmektedir.

Mezoterapi işlemi sırasında 4 mmlik iğneler kullanılmaktadır. Kullanılan iğnenin boyutuna göre hissedilen acı bir hayli azdır. Yine de hastanın isteği doğrultusunda lokal anestezi uygulanabilmektedir. İşlem sırasında oluşabilecek küçük iğne izleri, bir gün içerisinde tamamen kaybolmaktadır. Ortalama 10-15 dakika süren işlemden hemen sonra hasta makyaj yapabilir. Kişinin işlemden sonraki 8 saat boyunca uygulama bölgesini suyla temas ettirmemesi, spor yapmaması, güneş ve sıcaklıktan korunması önerilir.

Mezoterapi tedavisi 6-8 seans arasında sürmektedir. Her seans arasında 1-2 haftalık süre bulunmaktadır. Bu seans aralıklarında kişi, hayatına normal olarak devam edebilir. Derisi hassas olan hastalarda bazı kızarıklar görülebilse de bu kızarıklıklar makyajla kapatılabilir. Ciltte oluşan etkinin devamı için işlem, 3-6 ayda bir tekrar edilebilir.

Mezoterapi tedavisi, cilt ve deri sorunlarının yanında saç dökülmesi için de uygulanabilmektedir. Mezoterapiyle yenilenen hücreler, saç dökülmesini durdurmayı başarmaktadır. İşlem sonrasında saç dökülmesi riski neredeyse ortadan kalkmaktadır.

Mezoterapi işlemi hamilelere, emziren kadınlara, derisinde enfeksiyon bulunanlara, kalp yetmezliği ve diyabet hastalarına, kan sulandıcı ilaç kullananlara uygulanamamaktadır.

Biz Sizi Arayalım