Zaman hızla akıp giderken yaşlanma, güneş ışınları, çevresel etkenler ve yaşam tarzı gibi nedenlerle cildinizde kırışıklık ve derin çizgiler meydana gelir. Kolajen kaybı ve esnek dokunun azalması nedeniyle ortaya çıkan bu kırışıklık ve çizgiler, günlük yaşam içerisinde kullandığınız mimiklerle derinleşir. Gelişen teknolojiyle gün geçtikçe ilerleyen kırışıklık tedavileri, cildinizi tamir ederek zamanı geriye almanıza yardımcı olur. Yüz dışında el, ayak ve koltuk altı bölgelerinde de kullanılabilir.

Kırışıklık tedavilerinin amacı ciltteki kolajen üretimini arttırmaktır. Kolajen üretiminin artması kırışıkların azalmasını, cilt tonunun aydınlanmasını, cildin canlanmasını ve oluşan sarkmaların toparlanmasını sağlar. Üst dudak ve boyun çizgileri de bu tedavilerle giderilebilir.

Kırışıklık tedavileri sırasında cildin yüzeyi hiçbir şekilde zarar görmez. Kişi hiçbir ağrı ya da acı hissetmez. İyileşme süreci kısadır, cilt tedavi sonrasında kısa zamanda kendini yeniler. Bazı kırışıklık tedavileri tek uygulamada sonuç verirken bazı uygulamaların birkaç seans tekrarlanması gerekebilir. Bütün uygulamalarda kişi hayatına ve günlük aktivitelerine ara vermeden devam edebilmektedir. Tedaviler vücutta geniş alanlara ya da tek bir bölgeye uygulanabilir.

Kırışıklık tedavileri sırasında kullanılacak nemlendirici kremler tedavi açısından son derece önemlidir. Bu kremler derinin rejenarasyonunu ve kolajen oluşumunu hızlandırarak tedavinin daha hızlı gerçekleştirilmesini sağlar. Tedavi sırasında masaj uygulanması, bol bol su içilmesi, sigara içilmemesi ve güneş ışınlarına direkt maruz kalınmaması tedavi sürecini hızlandıran diğer etkenlerdir.

Kırışıklık tedavisi dış görünüşüne önem veren hayatın her alanından onlarca kadın ve erkek tarafından tercih edilmektedir. Gelişen teknolojiyle birlikte kırışıklık tedavisi yöntemleri gelişmekte ve daha iyi sonuçlar vermektedir.

Biz Sizi Arayalım