Göz ve çevresi kişinin yüzünde ilk fark edilen bölgedir. İnsanın kişiliğini ve ruh halini yansıtır. Yaşlanma, yorgunluk, düzensiz uyku, sigara ve alkol kullanımı gibi nedenler gözlerin alt kısmındaki mor halkaları ve göz altı torbalarını daha belirgin bir hale getirir. Bu mor halkalar ve torbalar kişiyi olduğundan daha yaşlı ve yorgun gösterir. Işık dolgusu tedavisi, bu tahribatı ortadan kaldırmak için geliştirilen yeni bir uygulamadır. Cildi eski genç ve canlı görüntüsüne kavuşturur, bakışlardaki yorgunluğu ortadan kaldırır. Işık dolgusu tedavisi göz çevresinin yanı sıra yüz, boyun, el üzeri ve dekolte bölgesinin gençleştirilmesinde de kullanılmaktadır.

Işık dolgusu içeriğiyle diğer dolgu tekniklerinden ayrışır. İçeriğinde hyalüronik asit ve yapılandırıcı 8 amino asit, 3 antioksidan, 2 mineral ve 1 vitamin bulunmaktadır. Tamamen doğal olan hyalüronik asit, enjekte edildiği yerin şeklini uzun süre korur. Hyalüronik asit, anestezik etkiye sahip olduğu için kişi uygulama sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez. Uygulama öncesinde kişi kan sulandırıcı ilaç, vitamin ve yiyecek almaktan kaçınmalıdır.

Uygulama sonrasında günlük hayata hemen dönülebilir. İşlem sırasında oluşabilecek ufak kızarlık ve şişilikler soğuk kompres uygulanarak kolayca yok edilebilir. Uygulamadan sonraki iki gün gergin ve mimik ağırlıklı hareketlerden kaçınılmalı, 1 hafta boyunca da yüz üstü uyunmamalı ve sıcak sudan uzak durulmalıdır.

Işık dolgusu tedavisi 3-4 haftalık aralıklarla 3 seans olarak uygulanır. Işık dolgusunun etkisi ortalama 1 yıl sürmektedir. Göz kapağı ve çevresinde etkiler 2 yıl devam etmektedir. Uygulama tekrar tekrar uygulanabilir.

Biz Sizi Arayalım