Hava kirliliği, alkol ve sigara kullanımı ciltteki gözeneklerin tıkanmasına, akne, leke ve kırışıklıklara dolayısıyla cildin daha hızlı yaşlanmasına neden olmaktadır. Cildin derinlemesine temizlenmesiyse yaşlanma etkilerinin görünürlüğünü geciktirmektedir. Aqua peeling uygulaması, cildi koruyarak derinlemesine bir temizlik ve bakım sağlar. Cildi ölü dokulardan arındırarak cildin hava almasını sağlar.

Aqua peeling, cilt temizliğinde en doğal yöntemlerden biridir. Uygulamada su basıncı ve vakum gücünden yararlanılır. Cildi siyah noktalardan, ölü hücrelerden ve her türlü istenmeyen lekeden arındırır. Tıkanık gözenekleri açarak cildi iyileştirir. Daha fazla nem almasını sağlar.

Aqua peeling işlemi üç adımda uygulanır. İlk aşamada üst dokudaki ölü hücreler temizlenir ve gözenekler açılır. İkinci aşamada cildin daha derinleri hedeflenerek bu bölgenin bakteri ve parazitlerden temizlenmesi, son aşamadaysa cildin rahatlaması ve nemlenmesi sağlanır. İşlem sırasında basınçla uygulanan solüsyonlar vakumlanarak ciltten geri çekilmektedir. Solüsyonlar bu sayede uygulandıkları bölgede daha iyi etki vermektedir.

Aqua peeling, cerrahi olmaması ve vücuda hiçbir madde enjekte edilmemesi nedeniyle vücuda hiçbir rahatsızlık vermez. İşlem sırasında hiçbir ağrı ya da acı hissedilmez. Anında etki verir. İşlemden hemen sonra; gözle görünür kırışıklıkların, aknelerin ve pürüzlü cildin iyileştiği görülebilir.

Biz Sizi Arayalım