Estetik cerrahi alanının gözdesi, son dönemde oldukça yaygın olarak yapılan popo estetiği uygulamalarıdır. Kalçalarının daha yuvarlak, kıvrımlı ve dik olmasını isteyen kadınlar popo estetiği uygulamalarına oldukça rağbet göstermektedirler.

Dolgun, yuvarlak ve dik görünümlü, giyilen kıyafeti dolduran kalçalar günümüzde çoğu kadının istekleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bu düşe sahip olmak isteyenler sadece kadınlar değil, günümüzde küçük ve silik kalçalı erkekler de daha biçimli kalçalar için operasyon geçirmeyi istemektedir. Popo estetiği, kalçasının mevcut halinden memnun olmayan hastalara özel olarak uygulan popo kaldırma, büyütme ve germe işlemlerinden oluşan bir uygulamadır. Operasyon genel anestezi altında liposuction ile birlikte yapılmaktadır. Liposuction sayesinde hasta kişiden alınan yağ dokuları kalçalar üzerinde enjekte edilmekte, bu iki işlem aynı anda uygulandığı için en az bir saat sürmektedir. Hasta ameliyat sonrasında bir günün içerisinde iyileşip ayağa kalkabilmektedir.

Popo protez ise bir başka tedavi yöntemidir. Popoda bulunan yağın dolgunluk seviyesinin yeterli olmadığı durumlarda silikon protezler kullanılabilmektedir. Bu işlem poponun arkaya doğru çıkık ve yüksek durmasını sağlamaktadır. Uygulanan protezler kalçalar için özel olarak tasarlanmış ürünlerdir. Protezler kalçalar arasındaki oluğa kısa bir kesikten yerleştirilerek işlem tamamlanmaktadır.

Biz Sizi Arayalım