Geçen yıllar, sigara kullanımı ve stres gibi etkenler yaşlanma belirtilerini gözler önüne sermektedir. Kaşlarda düşme, üst ve alt göz kapaklarında torbalanma, elmacık kemiklerinin üzerindeki yağ yastıkçıklarının aşağıya doğru kayması, burun ve ağız kenarındaki olukların derinleşmesi, çene kenarlarında sarkmalar, gıdık ve boyun bölgesinde bölgesel yağ toplanması ve sarkmalar bireylerin en çok şikayet ettiği konular arasında yer almaktadır.

Estetik cerrahi bu alanda her geçen gün yeni ve sağlıklı çözümler üretmektedir. Özellikle yüz bölgesinde uygulanan klasik yüz germe ameliyatına oranla çok daha kısa sürede etkili sonuçlar veren “MACS lift” adı verilen mini yüz germe tekniği ile burun kenarında oluşan oluklar, yüz bölgesinde ve boyunda görülen sarkmalar giderilerek genç bir görünüm elde edilmektedir. Bu operasyon, ileri seviyede sarkma ve gevşemenin olmadığı orta yaş grubundaki tüm kadın ve erkekler için önerilebilmektedir. Tüm bu sorunların giderilmesinde yüz germe ameliyatı kilit rol oynarken, kaş kaldırma, göz torbalarının düzeltilmesi ve yüze yağ enjeksiyonu gibi estetik girişimlerle birlikte bütün bir yapıda etkili sonuçlar alabilmek mümkündür.

“Minimal Access Cranial Suspension”, yani MACS lift tekniği; daha kısa kesilerden girilerek aşağıya doğru yer değiştirmiş olan yüzün yumuşak dokularının olması gereken yere dikişlerle asılması işlemidir.

Ameliyat sonrası oluşan şişlik ve morlukların klasik yüz germe ameliyatına göre daha kısa sürmesi ve daha az iz bırakması bu tekniği ön plana çıkarmaktadır.

Biz Sizi Arayalım