Kadın erkek farketmeksizin estetik cerrahi alanında en çok talep edilen operasyonların başında liposuction (yağ aldırma yöntemi) gelmektedir. Liposuction ile özellikle kalça, karın ve bel çevresi, uyluk içi ve dış yanı, dizlerin birbirlerine bakan yüzleri, boyun ve üst kol gibi kısımlarında bulunan dirençli yağ dokuları alınarak hem bölgesel incelme sağlanmakta hem de vücut hatları olması gereken formda şekillendirilmektedir. Bu uygulama bir zayıflama yöntemi olmamakla birlikte, yapılan spora ve diyete rağmen yok edilemeyen inatçı yağlara karşı geliştirilmiş bir tekniktir.

Uygulama, alanında uzman estetik cerrahlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Hastanın şikayetçi olduğu bölgeden vakum yolu ile fazla yağ hücreleri alınarak bölgede düzenleme yapılır. Bu bölgede konumlanan yağ hücrelerine, bir sıvı enjekte edilerek hücrenin şişmesi sağlanır. Şişirilen bu hücrenin olduğu bölgelere küçük kesikler atılarak vakumlama tekniği ile işlem tamamlanır. Liposuction için bir diğer yöntem ise lazer destekli yağ aldırma tekniğidir. Hamile kadınların doğum sürecinin izlenmesi için kullanılan bu yöntemle yağ hücreleri parçalanır. Ultrason ışını yöntemi ile parçalanan hücreler ekstra bir sıvıya ihtiyaç kalmadan direkt vakumlanır. Oldukça sık uygulanan yağ aldırma yöntemi, herhangi bir sağlık problemi olmayan veya hamilelik, emzirme ve yaş gibi özel bir durumu olmayan herkese rahatça ve güvenle uygulanabilmektedir.

Liposuction, lokal anestezi altında uygulanan ve hastaların hızlı iyileştiği bir uygulamadır. Liposuction tekniğiyle hastalar birkaç gün içinde işlerine, iki hafta içinde de normal aktivitelerine dönebilmektedir. Uygulanan tekniğe göre morarma ya da ağrı değişiklik göstermekle birlikte lazer liposuction tekniğiyle iyileşme süreci çok daha kısa ve sıkıntısız geçmektedir.

Biz Sizi Arayalım