Cildin elastikiyetine ve sarkma durumuna göre mini veya klasik karın germe operasyonu önerilmektedir. Karın bölgesinde aşırı derecede bir sarkma varsa, cilt elastikiyetini kaybetmişse ve kaslarda belirgin gevşeme durumu varsa önerilen tedavi klasik yöntem olacaktır. Bölgede yağ fazlalığı olmakla birlikte cilt sağlığı ileri derecede bozulmadıysa mini karın germe ameliyatı uygulanabilir. Karın germe operasyonu, karın duvarındaki fazla yağ ve derinin çıkarılıp gevşemiş kasların sıkılaştırılmasıyla karın duvarının yeniden şekillendirilmesi işlemidir. Bu operasyonla karnın gevşek, yağ dokusu artmış ve şiş görünümü giderilmekte yeniden düz ve ince görünümünü kazanması sağlanmaktadır.

Karın germe ameliyatı kilo verdirici veya zayıflatıcı bir ameliyat değildir. Karın germe ameliyatını, kilo verme sürecinin sonunda yapmakta fayda vardır. Böylece deformasyonun tamamını görmek ve tedavi etmek mümkün olabilmektedir. Fakat bazen kilo verme sürecinde belli bir aşama kaydeden hastalara ameliyat ile destek vermenin kilo verme sürecine adaptasyonu arttırdığı gözlenmektedir. Ameliyat öncesi uyulması gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Aşırı kilolu hastaların ameliyat öncesi kilo verdirici diyet ve egzersiz yapmaları tavsiye edilmektedir. Eğer sigara kullanımı varsa buna karın germe ameliyatından 2 hafta öncesinden iki hafta sonrasına kadar ara verilmelidir. Bu dönemde güneşte fazla kalınmamalıdır. Kullanılan E vitamini ve aspirine bu dönemde ara verilmeli ve ameliyat öncesi ağır rejimlerinden kaçınılmalıdır.

Karın germe ameliyatı, işleme bağlı olarak 2–5 saat sürebilmektedir. Gergin, pürüzsüz bir cilt dokusuna sahip olabilme imkanı sunan karın germe operasyonları, bugün gelişmiş teknolojinin de avantajlarıyla hastaya son derece konforlu bir iyileşme süreci sunmaktadır.

Biz Sizi Arayalım