Yorgunluk ve yaşlılık belirtilerinin kendini ilk gösterdiği yer göz çevresidir. Göz kapağı estetiği sadece estetik bakımdan değil, sağlık açısından da uygulanması gereken bir operasyondur. Bu yöntemle hastanın görüş açısını bozan sarkık üst göz kapağına müdahale edilmektedir. Yorgun, yaşlı, asık suratlı ve sağlıksız bir görüntüden uzaklaştırmak için göz altı torbaları alınarak yanakla göz altı arasında zamanla çöküklük oluşturan alana yağ enjeksiyonu yapılmaktadır.

Ameliyatsız göz kapağı estetiği, kesi yapılmadan lazer teknolojisi ile gerçekleştirilmektedir. Bu teknikle sarkan deri nedeniyle oluşan görüş kaybı düzeltilmekte, baş ağrısına neden olan sarkık üst göz kapağına form kazandırılmaktadır. Komplikasyon riski minimal olan ameliyatsız göz kapağı estetiği, çabuk iyileşme avantajı sunmaktadır. Ameliyatsız göz altı torbalarını aldırma uygulamasında ise yine kesi yapılmadan mikro girişlerle yağ torbacıkları buharlaştırılır. Kişiden kişiye değişkenlik göstermekle birlikte morarma ve kızarıklık gibi etkiler görülmektedir.

Göz kapağı estetik operasyonunun sonrasında ilk 24 saat gözler üzerine buz torbası uygulanması şişlik ve morlukların azalmasını sağlamaktadır. Göz kapaklarındaki şişlik ve göz altı morlukları 5-7 gün devam etmektedir. Sürecin sonunda dikişler tamamen alınmakta ve kişi aktif hayatına kaldığı yerden devam edebilmektedir. Göz kapağı derisinin çok gevşek olması hemen şişmesine neden olurken aynı hızla da iyileşmesine olanak sağlamaktadır.

Biz Sizi Arayalım