Burnunuz yüzünüzle uyumlu değilse, burnunuzda istenmeyen bir kemer varsa, burun büyüklüğü veya genişliği yüzünüzle orantısızsa ve burun ucu rahatsız edecek ölçüde sarkıksa burun estetiği sizin için uygun bir çözümdür. Burun ameliyatı ile burnunuzdaki şekil bozuklukları düzeltilebilir, burnunuz küçültülebilir, büyültülebilir, burun ucunun veya kemerinin şekli değiştirilebilir, burun deliklerinizin genişliği daraltılabilir veya burnunuzla üst dudağınız arasındaki açı azaltılıp arttırılabilir.

Burun estetiği, mevcut görünümü ve fonksiyonları iyileştirmek amacıyla  kemik ve kıkırdak yapısını yeniden biçimlendiren cerrahi bir işlem olmakla birlikte hiçbir iz bırakmayan ve komplikasyonları olmayan bir operasyon türüdür.

Burun estetiğinde açık ve kapalı olmak üzere iki farklı yöntem uygulanmaktadır.

Açık burun estetiği ameliyatının avantajı uzman cerrahların burnun anatomisine tam olarak hakim olabilmesidir. Bu sayede detaylı girişimlerde açık burun ameliyatı tekniği tercih edilmektedir. Uygulama sonrası görünüm ve rahat nefes almada istenilen sonuç yakalanmaktadır.

İşlem süresi 1-2 saat arasında olmakla birlikte burun deliklerinin içinden yapılan kesilerle operasyona başlanmaktadır. Burun sırtı, burun ucu ve varsa içi ile ilgili problemler düzeltildikten sonra burun deliklerine tampon yerleştirilmekte ve burun sırtına alçı atel konularak işlem sonlandırılmaktadır. Her cerrahi operasyonda olduğu gibi operasyonun başarısı cerrahın deneyimi ve el becerisi ile doğrudan ilişkilidir. Bu nedenle cerrah ne kadar iyi olursa ameliyat sonrasında komplikasyon gelişme ihtimali de o kadar düşük olmaktadır.

Biz Sizi Arayalım