Yaşlanmaya bağlı olarak ciltteki kolajen sayısı azalır ve ciltte çizgiler ortaya çıkmaya başlar. Genetik faktörler, hava kirliliği, sağlıksız beslenme, sık kilo alıp verme, sigara ve alkol kullanımı gibi etkenler, zamanla bu çizgileri derinleştirir. Örümcek ağı estetiği, kolajen eksikliğine bağlı olarak gelişen bu yaşlanma belirtilerinin önüne geçmektedir. Sadece yüze değil bacak içi, kalça, göğüs, boyun gibi vücudun her bölgesine uygulanabilen bu teknik, kırışıklık ve sarkmaları engelleyerek daha genç ve güzel bir görünüm sağlamaktadır.

Örümcek ağı estetiği işleminde, PDO adı verilen ipler kullanılmaktadır. Bu ipler, cildin altına tıpki örümcek ağı gibi örülerek kolajen ve diğer dokuları uyarır, uygulandığı bölgede gençleşme ve yenilenme sağlar. Vücuda hiçbir yan etkisi bulunmayan bu ipler tamamen güvenlidir. Zaman içerisinde eriyerek vücuttan atılırlar.

Örümcek ağı estetiği sırasında hastaya lokal anestezi uygulanır. PDO ipleri, ince uçlu iğnelerle uygulama yapılacak bölgede cildin alt dokusuna işlenir. Uygulamanın yapıldığı bölgede cilt canlanmaya ve toparlanmaya başlar. Daha gergin bir görünüm elde edilir.

Örümcek ağı estetiği, en etkili sonuç alınan ameliyatsız gençleştirme yöntemidir. Şişlik, morluk, kanama gibi komplikasyonlara neden olmaz. Ortalama 30 dakika süren işlemin ardından hasta normal hayatına dönebilir hatta makyaj dahi yapabilir. Ciltte hiçbir iz bırakmayan, hiçbir yan etkiye yol açmayan bir tekniktir.

Örümcek ağı estetiği etkisini işlemden hemen sonra göstermeye başlar. Yarattığı fark bir ay içinde tamamen gözle görülebilir. İkinci ve üçüncü ayda uygulamanın etkileri artar.

İşlemin etkisi ortalama 2 yıl sürmektedir. Cilt tipine, yaşam tarzına ve yaşa bağlı olarak bu süre uzayabilmektedir. İşlem etkisini yitirdikten sonra tekrarlanabilmektedir.

Biz Sizi Arayalım