İnsan bedenini oluşturan milyonlarca hücre içerisinde kök hücreler çok özel bir yerdedir. Bu hücreler, diğer hücrelerden farklı olarak kendi kendini onarma ve yenileme özelliğine sahiptir. Kök hücreler, yıllardır kırışıklık, gençleştirme, yara ve sivilce izlerinin giderilmesi tedavilerinde kullanılmaktadır.

Kök hücre tedavisi, diğer dolgu çeşitlerine göre daha uzun süre etkili bir yöntemdir. Hastanın kendi hücrelerinden elde edildiği için diğer yöntemlere göre daha doğal bir etki sağlamaktadır. Herhangi bir mimik kaybına ya da yüz ifadesinde değişikliğe neden olmamaktadır. Tamamen doğal olması nedeniyle en güvenli yöntemlerden biridir. Herhangi bir yan etkisi ve alerji riski bulunmamaktadır.

Kök hücre tedavisi, uygulandığı bölgede herhangi bir iz bırakmamaktadır. İşlem sırasında hasta kesinlikle ağrı hissetmemektedir. İyileşme süresi çok kısadır; işlemden sonra 2-3 hafta içerisinde daha canlı, daha parlak ve daha genç bir cilt görünümüne sahip olunabilir.

Kök hücre tedavisi, hastadan lokal anestezi altında yağ dokusu alınmasıyla başlar. Alınan doku bir su bardağı kadar olduğu için estetik bir bozulmaya neden olmamaktadır. Yağ dokusu bir dizi işlemden geçirilerek diğer hücrelerden ayrılmakta ve içerisindeki kök hücreler ayrıştırılmaktadır. Ayrıştırılan kök hücreler, sorunlu bölgelere gerekli miktarda enjekte edilir. Kök hücre tedavisi 1-1.5 saat içerisinde tamamlanmaktadır.

Kök hücre tedavisinin etkisi beş yıl boyunca devam etmektedir. Beş yıl sonrasında bile cilt, işlem öncesinden daha iyi bir görünüme sahip olmaya devam eder. İşlem istenildiğinde tekrar uygulanabilir.

Biz Sizi Arayalım