Dermapen, ciltteki birçok soruna çözüm sunabilen etkili bir mikro iğneleme yöntemidir. Akne ve sivilceler, güneş lekeleri, göz torbaları ve göz çevresinde oluşan morluklar, kırışıklıklar, sarkmalar, hızlı kilo alıp vermeyle ortaya çıkan çatlaklar, siğiller ve yara izleri bu yöntemle kolayca tedavi edilebilmektedir. Dermapen yöntemiyle sorunlu bölgede ufak bir yara oluşturularak cildin kendi iyileşme mekanizması harekete geçirilmektedir. Ciltte hiçbir hasar oluşturulmadan derinin kendi kendini yenilemesi sağlanmaktadır.

Dermapen, 0,5-2,5 mm arasında değişen uzunluktaki çok ince ve hassas iğnelerle uygulanmaktadır. İğnenin derinliği bölgeye ve soruna göre değişiklik göstermektedir. Uygulama bölgesi işlemden önce lokal anesteziyle uyuşturulmakta, bu sayede hasta işlem sırasında hiçbir acı hissetmemektedir.

Uygulama süresinde noktasal kanamalar yaşanabilir ancak uygulama bitmeden kanamalar durur. İşlem ortalama 30-45 dakika sürer. Dermapen tedavisi soruna ve sorunun büyüklüğüne göre 1-4 hafta arayla 2-8 seans uygulanır.

Dermapenin lazer uygulamalardan en önemli farkı esmer tenlilere de dermapen tedavisinin uygulanabilmesidir. Uygulama bütün cilt tiplerine gerçekleştirilebilir. Lazerle ulaşılamayan bölgelere de dermapen tedavisiyle ulaşılabilir. Ayrıca dermapen, yaz aylarında da uygulanabilir. Dermapen yönteminde ısı kaynaklı hiçbir hasar yaşanmaz.

Dermapen tedavisinin bitiminin ardından 6. haftada gözle görünür sonuçlar elde edilebilir. Kalıcı etkisi sayesinde tekrar uygulanması gerekmez.

Dermapen tedavisi sonrasında yaşanabilecek pembeleşme, ufak kanamalar ve yanma hissi beklenen etkilerdir ve 1-2 gün içerisinde tamamen yok olmaktadır. Soğuk kompres uygulanarak bu etkiler hafifletilebilir. İyileşme süreci oldukça kısadır. Uygulamadan 24 saat sonra makyaj yapılabilmekte, hasta günlük hayatına geri dönebilmektedir.

Dermapen tedavisi, HIV hastalarına, diyabetlilere, kanser hastalarına, bağışıklık sistemi bozukluğu olanlara, hemofili hastalarına ve ağır karaciğer yetmezliği olanlara uygulanamamaktadır.

Biz Sizi Arayalım