Sağlıklı ve fit görünmek bütün insanların ortak isteği. Bu amaç uğruna insanlar yıllardır spor yapmakta ve çeşitli diyetler uygulamaktadır. Ancak hareketsiz yaşama ve yaşlanmaya bağlı olarak özellikle göbek, bacak ve basen gibi bölgelerde oluşan bölgesel yağlanmaları gidermek, normal kilo verme programlarına göre oldukça zorlu bir süreç. Bu bölgelerde oluşan yağlanmalarda sağlıklı bir hayat tarzından daha fazlasını yapmanız gerekmektedir.

Bu bölgelerdeki yağlanmalarda metabolizma hızı ve genetik faktörler etkili olmaktadır. Bölgesel zayıflama, bu bölgelerde biriken yağların azaltılması amacıyla kullanılan yöntemlere verilen genel isimdir. Bölgesel zayıflama ve incelme yöntemlerinde, uygulama yapılan bölgedeki yağ hücreleri büzüştürülerek parçalanır ya da eritilir. İşlemlerle aynı anda uygulanacak diyet ve spor programları, parçalanmış yağ hücrelerinin ilgili bölgeden atılmasını kolaylaştırarak tedavi başarısını arttırmaktadır.

Bölgesel zayıflama ve incelme tedavisinde ameliyatsız çözümler daha fazla öne çıkmaktadır. Ameliyatsız çözümlerde kişi ufak bir sıcaklık dışında hiçbir ağrı hissetmemekte, hiçbir lokal anestezi ya da uyuşturucu kreme gerek duymamaktadır. Ameliyatsız çözümler ortalama 30-60 dakika arasında süren 3-4 seanstan oluşmaktadır. Kişi uygulamanın hemen ardından günlük yaşamına ve işine dönebilmektedir.

Bölgesel zayıflama ve incelme tedavisi yöntemlerinin en önemli özelliği nokta atışı tedavi yapılabilmesidir. Uygulamalar öncesinde bölgenin ultrasonu çekilerek yağlanmanın hangi bölgede daha yoğun olduğu belirlenebilmekte, bu sayede tedavi ilgili bölgeye yoğunlaşabilmektedir. Bölgesel zayıflama ve incelme tedavileri ayrıca cildin sarkmasını da önleyerek sıkılaşmasını sağlar.  Kişi diyet ve spor programı da uygulayarak kısa süre içerisinde hayalindeki sağlıklı ve fit görünüme kavuşabilir.

Biz Sizi Arayalım