Çeşitli estetik uygulamalarda uzun süredir kullanılan radyofrekans yöntemi, teknolojinin gelişmesiyle birlikte yıllar içinde evrime uğradı. Radyofrekans yöntemlerinin geldiği en son nokta olan altın iğne, küçük altın iğneler bulunan bir başlık ve bu başlığın bağlandığı bir radyofrekans ünitesinden oluşmaktadır. Cilt yüzeyine hiçbir zarar vermeden cilt altına ulaşabilen altın iğne uygulaması, kırışıklıkların giderilmesinden sarkmaların toparlanmasına, yanık izlerinin tedavisinden gözenek sıkılaştırmasına, hamilelik çatlaklarından akne tedavisine birçok cilt probleminin tedavisinde kullanılmaktadır. Uygulama cildin daha parlak, gergin ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Altın iğne uygulamasında, radyofrekans ünitesine bağlı olan iğneler, cildin 0,5 mm altına kadar girerek cilt altına onarılabilir ölçüde zarar verir ve bölgedeki onarıcı hücrelerin harekete geçmesini sağlar. Bu sayede hasarlı bölge onarılır, cilt parlak ve gergin bir hale gelir. Lokal anestezi uygulanarak yapılan işlem sırasında hasta hiçbir ağrı ya da acı hissetmez. 30 dakika süren işlem sırasında bölgede oluşan kızarıklıklar 1-2 saat içerisinde geçmektedir.

Altın iğne uygulamasında seans aralığı, hastanın cilt yapısına ve hedeflenen tedaviye göre değişmektedir. Ortalama olarak 20-30 gün aralıklarla 3 ya da 4 seans tedaviyle istenen sonuca ulaşmak mümkün olmaktadır.

Altın iğne uygulaması, lazer kullanılarak yapılan tedavilerin aksine dört mevsim uygulanabilmektedir. Ayrıca iyileşme, lazer tedavilere kıyasla daha hızlı gerçekleşir. Hasta uygulamanın hemen ardından yaşamına kaldığı yerden devam edebilir. Uygulamanın etkisi işlemden sonraki ilk hafta içerisinde ortaya çıkar. Uygulamanın etkileri azaldığında tekrarlanabilir. Bu sayede ulaşılan görünüm korunabilmektedir.

Altın iğne uygulaması; kalp pili taşıyanlara, kanser hastalarına, hamilelere, kan hastalığı olanlara ve sara hastalarına uygulanamamaktadır.

Biz Sizi Arayalım